Кошик
46 відгуків
+380633586767
+380677422904
+380501567783

Як самому прочистити каналізацію ?

Як  самому прочистити каналізацію ?
Доступні методи для самостійної прочистки каналізації.(на рівні порад)

02.09.14

В процесі використання зливних отворів на кухні та у ванній можуть виникнути засори труб і тоді необхідно думати про те, як прочистити каналізацію.

Для того, щоб такі ситуації виникали якомога рідше, необхідно встановити в зливних отворах ванної та кухні спеціальні пробки з фільтром, які запобіжать попаданню в каналізацію залишків їжі, волосся та інших причин засмічень. Якщо каналізація все ж засмітилася, то її треба прочищати негайно, не допускаючи погіршення ситуації.

Способів очищення каналізації існує декілька і для кращого результату їх можна комбінувати.

Прочищення каналізації просто окропом.

Для початку слід перевірити, чи є засмічення місцевим або ж причина в засміченні головної каналізаційної трубі будинку. Якщо вода не йде тільки з однієї раковини або ванни, то, швидше за все, причина саме в них, а решта труби прочищати не доведеться.

Очищення каналізації окропом є простим і дієвим способом при засміченні каналізації жировими відкладеннями. Для очистки зливу в нього наливають киплячу воду в достатній кількості і перевіряють слив. Якщо цей метод не допоміг, то слід спробувати інші способи.

Використовуємо для прочищення каналізації вантуз або трос.

 

Це просте і безпечне пристосування для прочищення каналізаційних труб повинно бути в кожному домі. Вибирати слід вантуз з чашею такого діаметру, щоб вона повністю закривала зливний отвір, а в раковині або ванній знаходилася вода, що покриває вантуз.

Здійснюється очищення каналізації вантузом наступним чином:

- З зливного отвору виймають пробку з фільтром.

- Якщо в раковині або у ванні є отвір для зливу зайвої води, то його затикають підходящої пробкою.

- Ободок чаші вантуза змазують будь густий мастилом, наприклад вазеліном, для забезпечення найкращого контакту з поверхнею ванни або раковини.

- Раковину або ванну заповнюють невеликою кількістю води (щоб покривала чашу вантуза).

- Вантуз вводять в воду під кутом, щоб в ній не утворився міхур повітря.

- Зливний отвір щільно накривають вантузом.

- Вантуз тримають вертикально і роблять 10-20 різких рухів вгору-вниз.

- На останньому русі вантуз різко смикають вгору і дістають його з води.

- Якщо з першої спроби прочистити каналізацію не вдалося, то можна повторити процедуру ще кілька разів.

До речі, надійний вантуз можна зробити з дитячого м'ячика з гуми. Його розрізають на дві нерівні частини і вкладають меншу половинку в більшу. Далі під головку шурупа підкладають одну шайбу, а із зовнішнього боку великий половини м'ячика - другу шайбу, і прикріплюють вантуз до ручки.

Якщо вантузом засор не вдалося прокачати, то можна застосувати трос. Його необхідно ввести в зливний отвір і проштовхнути вперед, при цьому обертаючи. Краще виконувати цей процес удвох - один проштовхує трос, а другий його обертає. Обертання троса необхідно для огибания стиків всередині каналізаційних труб і поворотів системи каналізації.

Якщо цей метод не допоміг можна використовувати хімічні засоби. Коли трос досить глибоко увійде всередину їм скоюють кілька рухів вгору-вниз, а потім відкривають воду і повільно виймають трос, продовжуючи очищати трубу.

Очищаємо каналізацію хімічними засобами.

Хімічні засоби для прочищення каналізаційних труб дуже агресивні, а тому вимагають обережного поводження. Перед їх застосуванням необхідно уважно ознайомитися з інструкцією із застосування і повністю дотримуватися її. Хімічні речовини не варто застосовувати в разі забивання каналізації до верху - при цьому їдкі препарати можуть виплеснутися назовні ванни або раковини і пошкодити їх поверхні. Їх часте застосування не бажано, оскільки вони псують поверхню каналізаційних труб.

Перед початком робіт необхідно переконатися в тому, що приміщення добре вентилюється. Попадання хімічних засобів на поверхню шкіри або слизових оболонок людини неприпустимо, тому варто застосовувати засоби захисту - гумові рукавички, захисні окуляри і маску.

Послідовність використання хімічних засобів захисту наступна:

- Підбирають необхідний тип препарату - для жирових відкладень більше підійдуть лужні засоби, а для залишків мила і волосся - кислотні. Ні в якому разі не можна змішувати ці два різних типи препаратів - їх спільна реакція може бути непередбачуваною.

- Вивчають інструкцію по застосуванню.

- Наливають вказану кількість препарату в зливний отвір раковини або ванни.

- Чекають деякий час, вказане в інструкції для усмоктування засобу.

- Потім промивають трубу великою кількістю води, а для повної прочистки каналізації використовують додатково вантуз або трос.

Існує і більш щадний засіб, цілком доступне кожному - щотижня для профілактики засмічень в зливний отвір засипають чашку питної соди і чашку оцту. Як тільки почне утворюватися піна, так відразу включають гарячу воду і промивають трубу.

Каналізацію можна прочистити навіть за допомогою пилососа. 

При цьому способі з вантуза треба зняти дерев'яну ручку і в гумовій чаші вирізати отвір для шланга пилососа відповідного діаметру. Це отвір треба зміцнити металевими хомутами або загерметизувати за допомогою ізоляційної стрічки.

З пилососа з можливістю зворотного видування повітря виймають мішок пилозбірника і підключають шланг до видувного отвору. Гумову частину від вантуза притискають до отвору засмітився зливу. Включають пилосос на максимальну потужність і продувають каналізаційну трубу. Цей метод досить ефективно діє проти засмічень, але при використанні пилососа у вологому приміщенні (наприклад, у ванній кімнаті) необхідно дотримуватися заходів електробезпеки.

Існують і інші методи прочищення каналізаційних труб. Наприклад, за допомогою жорсткого гумового шланга - один його кінець одягають на кран гарячої води, а другий - вставляють в зливний отвір раковини або ванни. Потім включають гарячу воду і промивають її слив, змиваючи жирові відкладення і бруд. Можна також для очистки випускної труби ванни закрити зливні отвори ванни і умивальника, наповнити їх водою і одночасно відкрити всі пробки. При цьому прочищаючи вантузом зливний отвір ванни.

Джерело: Как прочистить канализацию своими руками?

Попередні статті